Zajęcia projektowe
Warsztaty ekologiczne w klasie II A🌱
- 24.06.2026 13:09
- W ramach projektu „Inwestycja w Przyszłość – Wsparcie Kształcenia Ogólnego w Gminie Konopnica” uczniowie klasy IIA rozwijają swoją świadomość ekologiczną oraz zdobywają wiedzę na temat ochrony środowiska i bioróżnorodności.
Warsztaty realizowane są zarówno w sali, jak i w terenie. Podczas wycieczki do lasu uczniowie obserwowali środowisko przyrodnicze oraz poznawali zależności występujące w ekosystemie leśnym.


Uczniowie poznali alternatywne źródła energii, takie jak panele fotowoltaiczne i pompy ciepła, poznając sposoby pozyskiwania energii przyjazne dla środowiska.
Uczniowie uczestniczyli również w zajęciach dotyczących zmian klimatycznych, zanieczyszczeń wód, , bioróżnorodności, oszczędzania energii i wody oraz wpływu tekstyliów na środowisko naturalne. Wykonywali plakaty tematyczne, a także stworzyli własny „las w słoiku”, poznając funkcjonowanie małego ekosystemu.
Została również założona hodowla pieczarek. Dzieci obserwowały ich wzrost, a zebrane plony wykorzystały do przygotowania zapiekanek .
Realizowane działania pomagają uczniom zdobyć wiedzę i umiejętności związane z ochroną środowiska oraz utrwalić proekologiczne nawyki, które mogą wykorzystywać zarówno w szkole, jak i w domu.
Razem dbamy o naszą planetę – dziś i w przyszłości!
#InwestycjaWPrzyszłość #FunduszeEuropejskie #GminaKonopnica #EdukacjaEkologiczna #Klasa2a #MaliEkolodzy #DbamyOSrodowisko #Ekologia #SegregacjaOdpadów #OszczędzamyWodę #OdnawialneŹródłaEnergii #NaukaPrzezDziałanie #SzkołaPodstawowa
- Wróć do listy artykułów
Ostatnie artykuły

